Benavia

Kde chodia nakupovať slávni? Ako kúpiť tú najlepšiu kozmetiku a je lepšia prírodná alebo klasická? Rady nie len o kráse, nájdete na našej webovej stránke.

Matrace rôzneho typu

Spánok nás vie niekedy poriadne potrápiť. Možno nás ani nič netrápi, v práci stresy nemáme, spálňu máme zariadenú luxusne. No aj napriek tomu sa v noci často krát budíme, prehadzujeme sa a ráno energia nikde. Nie je v poriadku ak sa ráno prebúdzate unavený a dolámaný. Aj keď dodržujete osem hodinový spánok, nemusíte mať spánok kvalitný. Niekedy je za vašimi problémami so spánkom matrac. Matrac na postel. Prečo je dôležité mať matrac prispôsobený vlastným požiadavkám? V dnešnej dobe máme na výber z viacerých typov matracov do postele.

matrac

Penové matrace.

Penový matrac je klasika. Najobľúbenejší typ matracov, ktorý je veľmi pohodlný a vhodný pre väčšinu ľudí. Penové matrace môžu byť ďalej rozdelené podľa použitej peny. Studená či memory pena. Memory pena alebo možno ju poznáte pod názvom pamäťová pena, sú matrace, ktoré vnútro tvorí pena, ktorá sa prispôsobí vašim krivkám. Keď ležíte na memory pene nič vám neprekáža, nič vás neobmedzuje. Pocitovo sú tieto matrace mäkšie. Kvalitná memory pena sa po odľahčení vráti do pôvodného stavu. To vám zabezpečí dlhú životnosť matraca a zabráni sa tak preležaným miestam.

posteľ

Pružinové matrace.

Pružinové matrace môžu byť tvorené jednou veľkou pružinou, obalenou výplňou alebo tiež môže byť výplň matraca tvorená viacerými malými pružinami, ktorá každá je obalená výplňou. Takéto matrace sa nazývajú taštičkové. Taštičkové matrace sú vďaka pružinám mierne tvrdšie a vhodné aj pre ortopedických pacientov. Čo sa týka materiálu, z ktorého sú výplne matracov, v dnešnej dobe je najčastejšie používané kokosové vlákno či aloe vera. Tieto materiály sú vhodné aj pre alergikov. Kde tieto kvalitné matrace nájdete? Na Segum.sk. Navštíviť môžete priamo internetovú stránku segum.sk alebo jednu z kamenných predajní v Bratislave, Žiline či Senici. Doprajte si kvalitný matrac ešte dnes.