Benavia

Kde chodia nakupovať slávni? Ako kúpiť tú najlepšiu kozmetiku a je lepšia prírodná alebo klasická? Rady nie len o kráse, nájdete na našej webovej stránke.

Ako ochrániť mobilný dom pred hlodavcami

Mobilné domy sú domy ako každé iné. Teda, nie je to úplne tak, ale ak hovoríme o rôznych patáliách, ako sú napríklad hlodavce, tak v tom nie je naozaj žiaden rozdiel. Mobilný domček máme už cez dva roky a hlodavce sa do neho snažili dostať od prvého momentu, čo sme ho „zaparkovali“ na našom pozemku. Spočiatku sme tomu neprikladali extra vážnosť. Myš sa nám už neraz dostala aj do normálneho domu a všetci (podotýkam, že aj spolu s myšou) sme to prežili. S mobilným domom je to však trochu iné. Ak sa vám do neho dostane nejaká takáto potvora, môže napáchať omnoho väčšie škody. Káble nie sú zamurované v stenách a obklady v dome sú väčšinou s tenkej drevotriesky. Asi nie je potrebné ďalej hovoriť o tom, čo s takýmito vecami a materiálmi dokáže urobiť čo i len jedna myš.Muž v klobúku sedí vo dverách karavanu.jpg

Rady, ako mobilný dom ochrániť pred hlodavcami, sa nebudú až tak líšiť od ochrany domu klasického, no v niečom budú, predsa len, trošku špeciálne. OK, nebudem už zdržiavať, poďme na to.
Hnedá myš pri ceste.jpg

  • Základom je to, aby sa hlodavce nedostali dovnútra.Ak sa dostanú, máte naozaj veľký problém. Prečo, to som vysvetlila v úvode tohto článku. Ako to urobiť? Prvým riešením je mačka. Ak však mobilný dom využívate len na víkendy, nemôžete zviera nechať žiť samé. V takomto prípade je t jedno riešenie, ktoré sa vám môže zdať možno až príliš alternatívne, no v našom prípade naozaj pomohlo. Keďže máme mačku doma, odstrihla som jej pár chumáčov chlpov, a tie som rozsypala okolo mobilného domu. verte, neverte, pomohlo.
  • Druhá vec, ktorá bola účinná, sú elektronické rušičky. Keď sme nainštalovali jednu, veľmi to nepomohlo, no dve už urobili svoje. S rušičkami opatrne, ak máte domáce zvieratá, pretože vysoké frekvencie im nerobia dobre. Chcem ešte podotknúť, že všetky riešenia, ktoré som vám ponúkla, sú také, pri ktorých prežije váš dom aj myš.