Benavia

Kde chodia nakupovať slávni? Ako kúpiť tú najlepšiu kozmetiku a je lepšia prírodná alebo klasická? Rady nie len o kráse, nájdete na našej webovej stránke.

Zaobstarávame si domov plastové okná

Zvukotesná a tepelná izolácia

Kto niekedy býval v dome so starými drevenými oknami a prešiel na okná plastové, zaznamenal množstvo pozitívnych zmien. Medzi nimi to bola aj izolácia proti hluku a úniku tepla. Tento benefit je daný najmä vákuovou vrstvou medzi dvoma sklami, ktorá úplne mení vlastnosti moderných okien v porovnaní s tými starými, kde je medzi sklenenými tabuľami vzduch. Vákuum oveľa lepšie izoluje vnútorné prostredie od vonkajších vplyvov, a to oboma smermi, to znamená, že zvnútra neuniká von toľko tepla, a zároveň v lete nepreniká dovnútra horúci vzduch z vonkajšieho prostredia. Cena plastových okien nie je astronomická.

pekný dom

Estetický dojem

Plastové okná sú dokonalé, čo sa týka estetického poňatia. Je to plastový výlisok s hladkým povrchom a už na prvý pohľad vyzerajú tak, že sa ich chcete dotknúť, pohladiť ich a pozerať sa na ne. Sú veľmi atraktívne, nech ich umiestnite do akéhokoľvek objektu. Plastové okná je možné pochopiteľne zhotoviť v rôznych farbách, a tak s nimi môžete vyzdobiť dom aj v neobvyklom štýle. Je napríklad známe, že na letiskách sa plastové okná do budov vsadzovali vo farbe modrej a bielej, čo sú typické farby odvetvia letectva. Existujú však aj okná vo farbe červenej, zelenej alebo aj žltej.

obývacia izba

Nezabúdajte vetrať

Oxid uhličitý – tento plyn vydychujeme z pľúc, je toxický najmä vo vyšších koncentráciách, preto je veľmi dôležité pravidelne vetrať. Plastové okná sú nepriedušné, preto by ste nemali zabúdať na pravidelné vetracie intervaly. Odporúča sa raz za dve hodiny otvoriť okná v byte dokorán na päť minút, tým sa vzduch v byte vymení za čerstvý a ani v zime sa týmto spôsobom príliš vnútorné priestory neochladia.

Oxid uhoľnatý – vetranie sa odporúča aj tam, kde je v domácnosti prítomný plynový sporák alebo karma. Spaľovaním zemného plynu alebo propán-butánu vzniká oxid uhoľnatý, ktorý je ešte viac nebezpečný ako oxid uhličitý, navyše je bez farby a bez zápachu.