Benavia

Kde chodia nakupovať slávni? Ako kúpiť tú najlepšiu kozmetiku a je lepšia prírodná alebo klasická? Rady nie len o kráse, nájdete na našej webovej stránke.

Praktické výhody ready made s.r.o. pre podnikateľa

V dnešnej dobe podnikatelia prestávajú zakladať firmy a radšej reagujú na ponuku ako firmy na predaj 41business. Teda radšej uprednostnia kúpu už založenej firmy.Takzvanej ready made s.r.o. Ide o pojem, ktorý už medzi podnikateľmi nie je nový či neznámy. Práve naopak. Predaj hotových obchodných spoločností sa spopularizoval. Hlavnými výhodami a dôvodmi sú úspora času a možnosť začať rýchlo podnikať. Takisto fakt, že ready made firmy v ponuke majú už splatené základné imanie (v minimálnej výške 5 000 EUR).

Muž a žena, podnikatelia

  • Sú doslova pripravené na rýchly štart podnikania a ideálne v prípade, ak sa okamžite potrebujete chytiť nejakej obchodnej príležitosti.

Zakladanie vlastnej firmy by bolo časovo aj administratívne oveľa náročnejšie. To je dôvod, prečo je ponuka hotových firiem obľúbená u súčasných podnikateľov. U tých začínajúcich, ale aj skúsenejších.

  • Medzi založením novej s.r.o. a kúpou založenej ready made je stále menší cenový rozdiel. Zatiaľ čo pred niekoľkými rokmi sa tvrdilo, že kúpa firmy je finančne náročnejšia, v súčasnoti sa ten rozdiel medzi založením a kúpou postupne minimalizuje.

Ready made sú založené obchodné spoločnosti, najčastejšie spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.). Eseročky sú u nás najčastejšou a najpopulárnejšou podnikateľskou formou. Boli založené a vytvorili sa z dôvodu, aby sa následne ponúkali a predávali možným záujemcom. Mali by byť „očistené“ a na svojho nového majiteľa by tak nemali preniesť žiadne záväzky ani pohľadávky z minulosti. Čo je v mnohých prípadoch zaručené, pretože mnohé z týchto firiem ešte reálnu podnikateľskú a obchodnú činnosť nevykonávali. Mnohé z nich vznikli napríklad len pred pár mesiacmi.

Žena v kancelárii

Veľkou výhodou je, že sú už zapísané v Obchodnom registri SR (OR SR) a majú zaplatené základné imanie. Ak pri kúpe záujemcovi niektoré údaje firmy nevyhovujú, dajú sa zmeniť. Ide napríklad o zmenu obchodného mena, predmetu podnikania či firemného sídla. Niektoré ready made spoločnosti sú navyše zaregistrované na daňovom úrade a sú platcami DPH, vďaka čomu si skrátite byrokratické záležitosti a vyhnete sa prideleniu vysokej zábezpeky.